Eşinizle eş zamanlı orgazm için yapmanız gerekenler

Orgazm cinsellikte önem verilmesi gereken konulardan biridir. Tek taraflı orgazm yaşamak çiftler arasında sorunların gelişmesine sebebiyet verebilir. Bu nedenle bencil olmamak, iki taraflı hazzı sağlamak oldukça önemlidir. Eş zamanlı orgazm yaşamak istiyorsanız size vereceğimiz tavsiyeleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Eşinizle eşzamanlı orgazm yaşamak istiyorsanız uyum ve iletişim halinde olmanız gerektiğini unutmayın. Cinsellikte tek taraflı yaşanan orgazm, ilerleyen zamanlarda tatminsizliğin verdiği gerginlikle cinsel sorunların doğmasına sebebiyet verebilir. Eş zamanlı orgazmı bir türlü yakalayamayanlardansanız size vereceğimiz önerileri değerlendirebilirsiniz.

İletişim halinde olun

Cinsellik sırasında konuşmaktan çekinmeyin ve sürekli iletişim halinde olun. Eşinizin sizden düşüncelerinizi okumasını beklemeyin. Çünkü bu hiçbir zaman mümkün olmayacaktır. Ne zaman orgazma ulaşacağınızı ve ulaşmak üzere olduğunuzu partnerinize belirtin. Eğer karşınızdaki kişi orgazma yakınsa durup pozisyon değiştirecek ve orgazmı erteleme imkânı bulacaktır. Eşinizin orgazm olması için ona kışkırtıcı, baştançıkarıcı, tatlı ve seksi kelimeler fısıldayın.

Bencil olmayın

Her durumda olduğu gibi cinsellik konusunda da bencil davranmaktan kaçının. Eşinizin de haz aldığını ve uyarılıp uyarılmadığını anlamaya çalışın. Eğer uyarılmadığını hissediyorsanız sizden neler beklediğini ve ne istediğini sorup öğrenmeye çalışın. İki tarafında orgazm olabilmesi için ne istenildiğini bilmek oldukça önemlidir.

Göz teması kurun

Göz teması kurmak ilişki sırasında güçlü bir uyarıcı olabilir. Onun gözlerinin içine bakarak romantik bir göz teması kurmayı deneyebilirsiniz.

Seks oyuncakları kullanın, erotik masaj yapın, ön sevişmeyi uzatın

Eğer iki tarafta istiyorsa hazzı arttırmak için seks oyuncaklarından yardım alabilirsiniz. Seks oyuncakları ilişkinize heyecan katacaktır. Uzun bir ön sevişme, oynaşma ve erotik masaj kadınların orgazm olmasında yardımcı etkenlerdir.

Stres olmayın, spontan ve relaks olun

Cinsel ilişki sırasında umutsuzluğa kapılıp orgazm olabilecekmiyim stresine girmeyin. Stres ve gerginlik orgazmı engelleyen en önemli etkenlerden biridir. İlişki sırasında olanları akışına bırakmayı ve o anı yaşamaya özen göstermeniz gerektiğini unutmayın.

partnerinizle-es-zamanli-orgazm-yasamanin-yollari-13067274.Jpeg.jpg

Muhteşem seks için

Ayrıca güzel bir seks (cinsel birleşme) yaşamak için en uygun zaman ve yer seçilmelidir, ne çok aç ne de çok tok olmamalıdır. Mekan ne çok aydınlık ne de çok karanlık olmamalıdır. Mum yanması, müzik ve güzel koku da muhteşem seks ortamı için gerekli olan şeylerdendir.

Sevgiyle.