Haber Avrupa Haber ve Bilgi

Belçika’da araba içinde çocuk varken sigara içene 1000 euroya kadar ceza

Türkiye için güzel bir nümune (örnek):

Arabasında 16 yaşından küçük çocuk bulunan kişi, eğer sigara içerse 1000 euroya kadar ceza yiyecek. Yani bir kişinin aylık maaşının (asgari ücretin) üçte ikisine tekabul ediyor.

Karar Belçika’nın Vlaanderen bölgesinde geçerli olacak. Bilindiği gibi Belçika yarıdan ikiye bölük bir ülke. Hollanda’ya sınır olan kısmı Felemenkçe, Fransa’ya sınır olan kısmı Fransızca konuşuyor.

Bron (Kaynak): belga

Definitief goedgekeurd: rookverbod in auto in bijzijn van kinderen, boete tot 1.000 euro

Wie in zijn wagen rookt in het bijzijn van kinderen, riskeert binnenkort in Vlaanderen een boete tot 1.000 euro. Het Vlaams Parlement heeft het ontwerp van decreet daarover vandaag unaniem goedgekeurd.

Vlaams minister van Omgeving Joke Schauvliege (CD&V) koestert al langer plannen om roken in de wagen in het bijzijn van kinderen te verbieden. Omdat er op federaal vlak geen doorbraak kwam rond zo’n rookverbod, kondigde de CD&V-minister eind vorig jaar al aan dat ze zelf werk zou maken van een verbod.

Wie in zijn wagen rookt in het bijzijn van kinderen tot 16 jaar kan daarvoor binnenkort beboet worden. Het rookverbod geldt ook voor elektronische sigaretten. De boete voor inbreuken kan oplopen tot maximaal 1.000 euro.

 

 

Söz Sende (Yorum Yap)