Psikoloji Sağlık

Kafaya Takmamayı Nasıl Başarabilirim?

Kafaya taktığın konulardan nasıl kurtulursun?

Olumsuz düşüncelerin seni etkilemesini nasıl engellersin?

ÖNEMLİ NOT:

Bu videolar bilgilendirme ve farkındalık amaçlı olarak hazırlanmıştır. Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılamaz. Tanı ve tedavi gerektiren durumlar için lütfen hekimlere başvurunuz. Videolarda yer alan vaka öyküleri gerçek vakalardan (bazen birkaç vakanın birleşimi) esinlenilmiş kurgusal öykülerdir. Vaka öykülerinde hiçbir şekilde bir kişiye ait tanımlayıcı bir bilgi yer almamaktadır.

Beyhan Budak

http://www.beyhanbudak.com.tr https://instagram.com/beyhanbudak/ https://twitter.com/beyhanbudak https://www.facebook.com/pskbeyhanbudak

İlk yapmanız gereken şey şu, bir şeyleri kafaya takmamaya çalışmaktan kurtulun. Çünkü mesele kafaya takmamak değildir. Kafaya neyi taktığındır. Hayat dediğimiz şey neyi kafaya takacağını seçme sanatıdır. Kafana taktığın şeyi değiştirdiğinde sen de değişirsin.

Hikmet Anıl Öztekin

Ne için varsan, O’nun için yaşa!

►Twitter https://www.twitter.com/HikmetAnil

Obsesif Kompulsif Bozukluk (Takıntı Bozukluğu) hastalığında tedavide ilaç tedavisi yanında bilişsel davranışçı terapinin beraberce uygulanması en kalıcı tedavi şeklidir. Bilişsel davranışçı terapinin uygulanması hastalığın tekrar etme riskini azaltmaktadır. Sadece ilaç tedavisi yapılan danışanlarda hastalığın tekrar etme riski artmaktadır. Hastalar sadece takıntılardan kurtulmak için hayatlarını feda etmektedirler. Anlık huzur için, hayatları boyunca huzursuz yaşamayı göze almaktadırlar. Hastalar sadece huzursuzluk yaşamamak için, kaygılı beyinlerinin söylediklerini yaparak bedel olarak belkide kendi hayatlarını feda etmektedirler.

Dr. İbrahim Bilgen Psikiyatrist-Psikoterapist

0212 215 55 99 – 0212 215 55 97

info@bilgenterapi.com

Söz Sende (Yorum Yap)